| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Vopseaua aplicată pe sprancene, in mod special, sau in general dăunează?
Dacă da, in ce fel si de ce?
Este recomandat sa renunț?

Răspuns Câştigător
| pandaa592 a răspuns:

Vopseaua folosita pentru gene si sprancene este una speciala pentru asa ceva mult mai "light" fata de cea folosita pentru par, deci nu dauneaza.

2 răspunsuri:
| Elyiela a răspuns:

Buna. Iti spun din experienta mea personala. Ar trebui sa efectuezi acel test dermatologic ca sa vezi daca vei avea alergie la vopseaua respectiva. Daca aplici vopseaua pe piele si dupa 24 ore nu au aparut pete rosiatice, sau ceva care sa dea de inteles ca esti alergica, atunci este posibil sa nu dauneze sprancenelor.
Cu toate acestea, nu ti-as recomanda sa ti le vopsesti singura. Trebuie sa aplici vopseaua pe toata spranceana ca sa nu ramana locuri care au o alta culoare. Sa o tii 5-10 min. Ai grija.

| Elyiela a răspuns:

Dauneaza daca nu stii sa o aplici cum trebuie sau daca ai vreo alergie la vopseaua aceea.