| botik_3241 a întrebat:

Vreau as slabesclaughing
ziceti-mi si mie cumbig grin
daca se poate ceva mai repedetongue
plizz:*puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| noi3 a răspuns:

Sport. e atat de simplu... sport. mananca ce vrei si fa sport cat de mult nu vrei.incat sa transpiri...

| AlexOrian a răspuns (pentru noi3):

NU-I ADEVARAT! Cand faci sport si esti obosit, corpul foloseste energie din grasime(adevarat), dar dupa corpul o vrea inapoi(adevarat), deci cand vi de la un sport mananca 2 mere care au destula energie, si nu manca porcari sau ce vrei ca nu pui energie, ci grasime in plus! Ca sa slabesti cel mai bine este sa faci inot si cand vi sa mananc 2 fructe, si dupa se te odihnesti, este dublu mai mult dacat sa bagi in tine mult, si mai incolo mananca supe si o nautate:
-Poti manca piept de pui cat vrei! Este practic un muscchi si nu are grasime...
Nu asculta pe alti, ai incredere!

6 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Cu o dieta disociata gen: 3 zile fructe, 3 lactate si 3 carne[nimic altceva, nici paine]+ multa apa. nu sucuri sau alte chestii.
Si cu sport zilnic, poti slabi si vei avea un corp foarte frumoshappy.
Funda?puppy dog eyes

| Nicole a răspuns:

Buna.
Poti sa tii regim de slabit, insa nu e sigur, deoarece poti dupa asta sa te ingrasi dublu.
Cel mai eficient e sa faci sport si nu manca dupa 6, sa vezi ce slabesti!
Insa daca nu ai rabdare si vrei rapid, bea cate un pahar de apa dupa fiecare ora, ajuta!
O seara plina de zambet si numai bine!

| zambetultau a răspuns:

Tine un regim

| iNeedToScream a răspuns:

Cel mai sigur si eficient este sa mergi la un nutritionist care iti va recomanda cel mai bun regim pentru tine (pentru ca s-ar putea ca regimurile pe care le gasesti pe net, in carti sa nu aiba efect pentru tine, si chiar sa iti faca rau) si cel mai important, sanatos si sigur mod e sa faci cat mai mult sport happy incearca sa iti gasesti un sport care iti face placere, unul pe care nu il faci pentru ca "trebuie" sau cu scarba, ci unul de care esti chiar entuziasmata (vezi tenis, inot, catarat pe dealuri laughing, volei, fotbal). Personal, prefer un sport care aduce ceva nou constant decat sala happy

| Fluturas_5488 a răspuns:

Iti ecomand o carte.Se numeste Suntem ceea ce mancam...cunosc pe cineva care a slabit 10 kg intr-o luna jumate fara a se infometa.