| NuImiPunNume a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa de par, ce imi recomandati? O firma buna va rog!

19 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Placile de la Remington sunt super bune, eu o am pe Sleek and Curl, o am de 1 an si ceva si functioneaza ca in prima zi, parul imi sta drept 2-3 zile si face niste bucle superbe. Imi place si faptul ca isi face treaba foarte bine la o temperatura mica de 150 grade. Eu am luat-o de pe eMag, este 210lei daca nu ma insel si ai transportul gratuit. Ii poti regla temperatura de la 150 pana la 230 grade iar daca o uiti in priza se inchide automat dupa o ora.

| mona a răspuns:

Remington e buna

| PinkPanther a răspuns:

Eu stiu de Remington ca ar fi bune, daca te faci rar merge si una mai ieftina, dara te faci des, mai bine investesti in una mai scpumpa care sa nu iti distruga parul

| NuImiPunNume explică (pentru PinkPanther):

Nu ma fac des cu placa, uneori mai vreau sa-mi aranjez bretonul cand nu sta binehappy

| venusdoom a răspuns:

Eu am Remington si isi face treaba cum trebuiewinking

| 8mariastar a răspuns:

Http://www.altex.ro/......tat-parul/ si firma buna Philips sau BRaun

Răspuns utilizator avertizat
| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| xFakeSmilex a răspuns:

Top 6 cele mai bune placi de intins parul:

1. Titanium Pro Session
Este un produs profesional, folosit atat pentru coafuri drepte cat si pentru bucle. Tehnologia de raspandire uniforma a caldurii pe baza de titan asigura o alunecare extrem de usoara, astfel ca acest model de placa este mai eficient decat unul realizat din ceramica.

Totodata, aceasta placa de indreptat parul este dotata cu o tehnologia ultramoderna, ce foloseste ioni negativi pentru a preveni incretirea firelor de par in conditii de umiditate. Producatorii garanteaza ca acest tip de placa pastreaza un aspect lucios si sanatos al parului in timp. Pretul acestui model de placa de intins parul este de circa 500 RON.

2.
Placa de indreptat parul Philips HP 4687
Acesta placa este confectionata din titan anodizat, pentru evitarea reactiilor chimice ce pot fi generate in momentul in care se folosesc produse de ingrijire a parului si placa in acelasi timp. Din cauza acestor reactii chimice, in timp, placile din ceramica obisnuita se pot deteriora, afectand rezultatele produsului si sanatatea firului de par. Pretul acestui model de placa de intins parul este de aproximativ 340 RON.

3. Placa de indreptat parul Rowenta CF 7710 Respect
Este dotata cu Invelis Ultrashine Nano Ceramic patentat, care da o stralucire aparte firului de par. Aceasta placa are programe prestabilite si display LCD cu in 3 culori in functie de sensibilitatea parului: rosu pentru par sanatos (gros, puternic); albastru pentru par fragil (subtire, uscat); verde pentru (uscat, vopsit, cu varfuri despicate, care se rupe usor). Pretul acestui model de placa de indreptat parul este de 320 RON.

4.Placa de indreptat parul Braun ES3
Aceasta placa este dotata cu un sistem special denumit "Color Saver", care da luciu si protejeaza culoarea parului vopsit. Placa este confectionata din ceramica speciala, foarte fina, pentru o alunecare usoara si este dotata cu o functie speciala ce utilizeaza ioni pentru a reduce efectul de a parului. O alta caracteristica importanta a acestui model de placa de par este faptul ca se opreste automat daca este uitata in priza. Pretul unui asemenea aparat este de aproximativ 300 RON.

5. Philips SalonStraight Sonic HP 4666
Are placi de indreptare a parului acoperite cu ceramica nano-diamant, ce produc vibratii sonice moderate. Ceramica cu nano-diamante este cea mai dura suprafata fizica disponibila ce ofera o conductivitate termica optima, rezultatul fiind o suprafata neteda si rezistenta la zgaraieturi. Vibratiile sonice ajuta la distribuirea parului in mod uniform Aceasta inseamna ca parul aluneca pe placi mai usor si cu 30% mai rapid decat in cazul aparatelor de indreptat cu ceramica traditionale. Pretul acestui model de placa de indreptat parul este de circa 260 RON.

6. Placa de indreptat parul S9000
Este dotata cu tehnologie cu tripla protectie. Are placi inguste si flexibile, cu invelis ceramic, diamant si Teflon, pentru protejarea parului degradat si uscat. Totodata, este dotata cu sistem de hidratare a firului de par prin apasarea unui buton care porneste aburul. Pretul unui astfel de model de placa de intins parul este de 220 RON.

| deepinlovewithyou a răspuns:

Buna!
Eu am o placa de par Remington de 1 an, si nu m-am plans niciodata ca are probleme sau ceva de genu.
Succes!

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Am avut o placa de la Careffour timp de 3 ani si o mai am. Depinde de ce noroc ai! Am avut BRAUN dar nu am fost incantata de ea.

| Juiana a răspuns:

Nu prea stiu dar placa poate sa-ti arda parul, eu nu mi-as cumpara asa ceva happy

| NuImiPunNume explică (pentru Juiana):

Eu ma fac foarte rar cu placa, uneori mai vreau sa-mi aranjez bretonul.Stiu ca nu sunt bune, mai ales sa faci si abuz si sa o folosesti zilnic!(nu mi-am cumparat niciodata)

| F4T4L a răspuns:

Buna ziua/seara iti recomand BRaun. Funda? Sper ca te-am ajutat!

| мαяijüαηα a răspuns:

Uite iti dau un link sa vezi ce doresti :
http://www.emag.ro/......ptat_parul

http://www.domo.ro/......ptat_parul

eu iti recomand Remington...dar n ustiu.dar o sa iti placa

| Tessa a răspuns:

Eu îţi recomand Remington. happy

| Perrystain a răspuns:

Remington s9500 e cea mai buna placa a lor.Mi-am cumparat si eu una recent si sunt foarte multumita de ea. happycosta aproximativ 250 de lei. Sper ca te-am ajutat.

| sikteen a răspuns:

Remington este folosita si in saloane, nu arde parul si este de lunga durata.