| sweetela a întrebat:

Vreau sa imi fac din nou parul albastru cu albastru de metil dar avand in vedere ca am parul pana la umeri ma murdăresc de vopsea deși ma
Spăl bine pe cap...am mai fost data o data si mam spălat pe cap bine si mam clătit bine aveam in continuare albastru pe piele la ceafa...cu ce il pot amesteca, ca sa nu se mai ducă vopseaua?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa iasa uniform si sa fie mai usor de aplicat amesteca-l cu balsam.Bineinteles ca o sa se duca repede, ca nu e vopsea, nu poti face nimic in sensul asta (poate te ajuta sampoanele pentru par colorat Elseve etc), e doar un colorant, deci ai grija cu el sa nu te patezi.

| LexiEla a răspuns:

Poate strici "vopseaua" daca amesteci cu ceva. Poti doar sa.ti pui protectie in jurul gatului ca sa nu ajunga, sau dupa ce te dai cu albastrul de metil te stergi repede la ceafa.

| Vinsieu a răspuns (pentru LexiEla):

Eu inteleg ca se murdareste dupa vopsire, in timpul cit il poarta desfacut.