| Titel18 a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj la gat dar ceva finut si frumos. 2 zaruri?

La gat nu ma refer la ceafa ci in stanga gantului frontal (ati inteles.) 2 zaruri? sau spuneti ceva frumos dar cu stil.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Un tatuaj trebuie sa fie ceva personal si care te reprezinta. Ceva ales asa, random o sa te bantuie pe viitor, o sa-ti para rau ca ti l-ai facut. Alege-ti singur ce vrei sa-ti tatuezi si alege bine, pentru ca nu e un telefon pe care sa-l cumperi si sa-l tii doi ani sau orice altceva, e ceva ce o sa "porti" o viata. Asa ca gandeste-te bine... Si mai ales in zona aia, unde e foarte vizibil.

| OoBunnyoO a răspuns:

Daca este primul tau tatuaj, nu ti-as sugera sa il pui pe gat pentru ca s-ar putea sa iti diminueze sansele de angajare considerabil.

Pune-l undeva la ceafa sau pe spate unde sa il poti acoperi usor.

De asemenea, fii sigur ca, asa cum au spus si ceilalti useri, este ceva reprezentativ. Daca este ceva la intamplare te vei plictisi de el si il vei regreta, mai ales daca este primul tatuaj.

Prin urmare, mai gandeste-te putin inainte sa ti-l faci si documenteaza-te asupra locului in care vrei sa ti-l faci si riscurile la care te supui.

| CezaraEM a răspuns:

Salut!
Un tatuaj trebuie sa fie ceva al tau, personal, ceva care sa iti aminteasca de un anumit lucru sau o anumita persoana!
Nu iti arunca 2 zaruri asa pe gat doar pentru ca iti plac. Mai tarziu vei regreta si nu ai cum sa-l dai jos!
Tatuajul e ceva permanent, trebuie sa te gandesti foarte bine inainte sa iti faci. Gandeste-te la ceva frumos, personal, din viata ta, si poate iese ceva frumos, gen: un text scris... ceva personal!

| JakeXDD a răspuns:

Hm... am eu cateva idei dar nu prea cred ca sunt bune:
Un text scris/citat
Numele tau si al persoanei iubite (daca ai)
Zodia ta