| Eli03 a întrebat:

Vreau sa imi schimb lookul... am parul ondulat si pana la umeri. Aveti vreo idee cum as putea sa ma tund in asa fel incat sa-mi stea si bine si sa fie si o frizura tinereasca... :d

Răspuns Câştigător
| allepurple a răspuns:

Oh, dar nu te tunde. Mai bine incerci sa diversifici coafura prin diverse efecte: coada la spate, coc, suvite rebele, agrafe, accesorii. Daca ai parul ondulat natural si frumos, nu ar trebui sa ti-l scurtezi. Ti-as sugera sa iti prinzi parul la spate intr-un mic coculet jos si sa-ti desprinzi inf ata o suvita-doua de par care sa-ti incadreze fata. Acesta ar fi idealul meu de coafura :X Dar daca chiar vrei sa te tunzi, tunde-te in scari. Asa mai scapi si din volumul parului si nu-ti tine mai tine de cald.

3 răspunsuri:
| emiishalala5 a răspuns:

Poiiii...nu cred ca ar fi nevoie sa ti-l scurtezi poate decat un breton si sa ti-l indrepti cu placa.eu sunt tunsa cam asa: http://generatia-x.ro/wp-content/uploads/2010/09/tunsori-par-mediu9.jpg daca iti place tunde te asa si indreapta l cu placa... enjoy :)

| alexapui a răspuns:

Cam asa aveam si eu parul.si m-am tuns ceva gen http://www.google.ro/......tp?/imgres

stay chill:)) eu am crezut c ail voi avea ondulat si c anul-mi va sta bine...dar ciudat.sta perfect de zici ca nu as fi avut vreodata acele bucle rebele:0 trebuie doar sal usuci cu feonul dupa spalare:)

enjoy!:X

| diuts_3370 a răspuns:

Poti sa te tunzi mai scurt si in scari!:*:*