| Alexia20 a întrebat:

Vreau sa ma epilez pentru prima data cu ceara rece, si vreau sa stiu daca doare sau daca poti sa iti iei pielea cu benzile respective?

3 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Logic ca doare, cat despre piele, nu, n-ai cum sa ti-o iei.

| AndreeaDeuttzzaa a răspuns:

Hei! Cand te epilezi cu ceara te poate durea, dar nu este o durere insuportabila.(depinde si cat de sensibila este pielea). Si..nu, nu ai cum sa iti iei pielea cu acdele benzi.

Dupa epilare, vor aparea tot felul de pete rosii pe piele: este foarte normal sa se intample asa. Vor trece cateva ore pana cand petele vor disparea complet. In acest timp, e imperativ sa nu te expui la soare. Pentru 24 de ore de la epilare, iti este interzis sa exfoliezi pielea din acea zona, pentru ca este inca extrem de sensibila. Cel mai bine e sa te dai cu o crema hidratanta si sa astepti 24 de ore ca pielea ta sa se refaca.

Sper ca te-am ajutat. FUNDA?