| Avataruls a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc dar nu stiu ce culoare ma pot face avand in vedere ca sunt blond sad sfaturi? Dau funda

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare nașpa rău păru alb/argintiu la băieți

| StrongHeart a răspuns:

Poti sa te vopsesti roscat.Esti blond natural sau vopsit?

| Avataruls explică (pentru StrongHeart):

Natural, eu ma gandeam la alb da acum nu stiu

| StrongHeart a răspuns (pentru Avataruls):

Cel mai bine intrebi un frizer/hairstylist, el iti va spune ce e potrivit pentru tine, in functie de forma feței si tipul firului de par.Conteaza si ce personalitate ai, daca esti mai extrovertit poti alege o nuanta mai deschisa, daca nu vrei sa iesi in evidenta poti alege o culoare apropiata de cea naturala.

| Reghqen a răspuns:

Consider personal ca la un bărbat nu prea îl prinde bine cu părul vopsit. Trecând la întrebarea ta, dacă ești blond bănuiesc ca ai și ochii albaștri, nu?
Dacă da, și dacă ești și mai alb așa la piele în general negru ar fi alegerea cea mai bună pentru tine. Iar dacă lași și părul mai lung, între 15-18 centimetri thinking și îl aranjezi încât să nu te deranjeze la ochi o să te prindă beton stilul ăsta. Culoarea albă ar trebui să o eviți după părerea mea, fiindcă de obicei o persoană încearca mereu să pară mai tânără iar vopsindu-te de alb o să pari bătrân rău.
Părerea mea, negru ar fi cea mai bună soluție, iar cu ochii albaștrii e ceva... Wow smug

| Avataruls explică (pentru Reghqen):

Din pacate nu am ochii albastrii, ii am caprui. Eu m-am gandit la alb. Referitor la culoarea pielii, da sunt alb. Eu am un par ceva genul blond combinat cu saten. Deci nu stiu. Am parul undeva cam 15-15.5 cm. Deci nu stiu ce sa zic(si am 15 ani, nu cred ca arat batran).