| Denis_1354 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar lentile colorate pentru ochi.Nu am probleme cu ochi deci fara dioptrie. Ce trebuie sa stiu despre lentile? imi afecteaza vederea? ce solutii mai trebuie sa cumpar? si cam cat ar costa in total? si se pot purta in fiecare zi? sau trebuie schimbate dupa un timp? pot sa merg la party cu ele? cad usor? scuze pentru atatea intrebari dar vreau sa ma lamuresc si eubig grin multumesc.Sunt din tm si am 15 ani

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

In primul rand mergi la oftalmolog si dai comanda acolo.
Exista solutii pentru ochi care calmeaza iritatiile, intrebi la oftalmolog si iti zice. Lentilele colorate in general sunt facute sa fie purtate 30 de zile in decursul a mai multe luni. O sa iti cumperi o solutie in care sa le pastrezi noaptea si cand nu le porti. De cazut nu cad usor atata timp cat nu mergi cu ele la piscina. Poti sa mergi la party cu ele.

8 răspunsuri:
| Rapu a răspuns:

Trebuie sa mergi la oftalmolog ca sa iti spuna marimea globului ocular. Nu toti ochii sunt la fel.Si ceva foarte important (NU ITI CUMPOARA DE PE NET) spune-i oftalmologului sa iti faca comandabig grin Pretul este in functie de ce model iti alegi da sunt in jurul de 100 ron poate mai multbig grin

| LolaKissTheGirl a răspuns:

In primul rand mergi la oftalmolog si dai comanda acolo.
Exista solutii pentru ochi care calmeaza iritatiile, intrebi la oftalmolog si iti zice. Lentilele colorate in general sunt facute sa fie purtate 30 de zile in decursul a mai multe luni. O sa iti cumperi o solutie in care sa le pastrezi noaptea si cand nu le porti.

| BlackRose_2003 a răspuns:

Apii...nujj io.creq ar trebui sa intrebi pe un oftalmolog ca nujj eu creq nimeni nu-ti pote zice mai bine decat oftalmologuu...marogg da fa ce vrei tuh

| MariusPopa a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu porti acele lentile sau ce zici tu acia pana nu consulti un oftamolog.

| Teleshpenker a răspuns:

Lentilele iti pot irita ochii.Si nu i nicio soluie pentru asta decat sa nu le porti. Oricum, culoarea naturala a ochilor e mult mai frumoasa ca plasticurile alea!

| Denis_1354 explică:

Da oricum consultam oftalmologul

| Denis_1354 explică:

Si un pret aproximativ? si timpul este doar de 30 zile?

| Denis_1354 explică:

Si sa zicem ca le cumpar, o luna inseamna sa le port 30 zile una dupa alta? adica se acumuleaza dupa cat timp am cumparat sau dupa cate purtari?