| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Daca vreau sa-mi cumpar lentilele de contact colorate, dar fara dioptrie (adica sa nu influenteze cumva ochiul) trebuie mai intai sa-mi fac un control? Si pot purta aceste lentile in timp ce port si ochearii de vedere?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ai face asta? Doar ca sa arati bine? Jalnic!

| DianaMaria11 a răspuns (pentru darrio2007):

Doar vreau sa diversific culoarea ochilor uneori?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Nu te juca cu asa ceva, lentilele de contact sunt periculoase daca nu sunt recomandate de medic, accepta te asa cum esti nu incerca sa ti faci modificari riscante poti orbii, numai prostii ave ti in cap.

| DianaMaria11 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai de aia am cerut si o parere. sa vad daca trebuie sa merg la control inainte sa-mi cumpar... si nu stiu ce vi se pare asa mare lucru... pana la urma multi poarta lentile colorate, asa ca incercati sa nu mai judecati

| danieltulcea84 a răspuns:

Nu purta lentile de contact, îți pot dauna vederii!