| pantofipantofi a întrebat:

Vreau sa slabesc 8 kg in 2 luni, ce trebuie sa fac? am ambitie sa fac mult sport, dar problema este ca sunt foarte pofticioasa la bunatati si ma doare capu daca nu beau o zi coca cola

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Hey!
Dacă zici că ai ambeţie, atunci foloseşte-o să numai mănânci dulciuri. Eu una mănânc rar, şi mi-e foarte bine, deci se poate trăii şi cu cantităţi mici şi rare. Încearcă să înlocuieşti pâinea albă cu cea neagră, reduce mâncărurile prăjite sau înlocuieşte-le cu cele fierte, mănâncă puţin seara, bea multă apă.

| dracu14 a răspuns (pentru Adry05):

Cu mancat putin si rar ai sa faci un ulcer in cativa ani...

| Adry05 a răspuns (pentru dracu14):

Am zis să mănânce puţin doar seara. Şi de rar, ma refeream la dulciuri.

| dracu14 a răspuns (pentru Adry05):

Si de ce sa manance putin seara, trebuie sa manance ca si in restul zilei, trebuie sa aiba 4-5 mese pe zi, mici si dese

| Adry05 a răspuns (pentru dracu14):

Poi seara de obicei se depune cel mai mult.

| dracu14 a răspuns (pentru Adry05):

Nu este adevarat, ultima masa trebuie sa fie cu 3 ore inainte de culcare

| dracu14 a răspuns:

Exercitiile de tip cardio sunt recomandate, alergatul in special
nu trebuie sa te abti de la mancat doar ca nu manca rar, mananca cate putin si des, cam de 4-5 ori pe zi, ultima masa cam cu 2-3 ore inainte de culcare, de cola nu te prea poti lasa, stiu cum e insa inlocuieste cu ceai(homemade)
deci iti recomand asa:
sa alergi de 3 ori pe saptamana cate 30-40 de minute
sa mananci mai putin si des-4-5 mese pe zi
sa inlocuiesti cola cu ceai natural
sa mai bei si apa, iti recomand sa bei cam 1, 5l de apa 1, 5 l ceai
nu e mare lucru trebuie sa ai vointa.

| hinatakaname a răspuns:

Scoate bunatatile din casa (nu prin WC, daca intelegi ce vreau sa ziclaughing) si apoi cumpara-ti niste algocalmin/antinevralgic/algozone etc.
Daca gasesti scuze de genul "O sa sufaaar!" nu te vei convinge niciodata ca tu chiar vrei asta.

| loveyouAlly a răspuns:

Buna! Pai daca vrei asa de mult sa slabesti, da poti face foarte mult sport.dar incearca sa numai mananci seara! Mananca paine neagra, evita dulciurile, grasimile si sa nu uitam mesele de seara! Incearca sa mananci foarte foarte putin seara!