| Alexutza19 a întrebat:

Vreau si eu statusuri noi 2011.big grin pentru fete:X! dau funditabig grin.``

Răspuns Câştigător
| PiNkIiiIiIiEeeEeEe a răspuns:

Http://annamarya15.wordpress.com/statusurix/pareri/

uite sunt o gramada :* sper sa-ti fie de folos :)
funda?

5 răspunsuri:
| d3n1sutz4 a răspuns:

In engleza:
If you open your heart, love opens your mind.
Unexpressed love is a crime against the heart
A smile is nearly always inspired by another smile
He taught me how to love but not how to stop!
baby you should let me love you!
No drugs. Just hugs.
Mistakes only make you stronger.
Love isn`t a decision.it`s a feeling.if we could decide who we loved, it would be much simple, but much less magical.
Don`t use me.i`m not a doll.

in romana:
Nu ai libertatea să alegi în dragoste...Camil Petrescu
Secretul succesului – cazi de 7 ori; te ridici de 8 – Proverb chinez
Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate.

| мἷђᾄἔłᾄ a răspuns:

#

- Priveste-ma-n ochi sa-ntelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun

Azi e ziua de mâine pentru care îţi făceai probleme ieri

S’ar putea sa nu intelegi de ce.Dar da’mi doar o clipa si’am sa’ti arat cum e

Iubirea o simţi după ce ai pierdut-o!

Nu ştii? Te învăţăm. Nu vrei? Te obligăm

•Ma indepartez incet, voi sterge tot, mi-e greu dar o voi face!

Zambeste! chiar daca de fapt lumea ta se prabuseste

Daca vrei sa ma cuceresti, Invata sa iubesti.

Nu mai vreau sa cer.Voi obtzine oricum.

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor, sa nu-ti mai pese uneori?

It.s time for : |i don.t care|!

● Spui că e o copilă, dar aşa cum e ea, ţi`a furat inima! ● Arată`i că o iubeşti, nu fi prost ● Pune`ţi şi tu o dată inima în folos`! ●

Sec.Mai sec ca orice vin.:]

Adevarul doare. dar ceea ce ne lasa rani adânci este totusi minciuna!

De ce sa plang. Cand pot sa rad? De ce sa urasc. Cand pot sa uit?

Cand cuvintele esueaza, Muzica vorbeste.

Teoria zambetului:Ingerii nu plang

Fii pur si simplu SURD cand cineva iti spune ca nu`ti poti realiza visele

te iubesc.ma iubesti nu e complicat

I need a miracle.i wanna be your girl.Give me a chance to see.That you are made for me; x

Răspunde
#

Anna Marya
Sep 09, 2010 @ 13:05:07

Tai-o, pleaca Cara-te, dispari Zbori, sterge-o Calc-o, evapora-te, Mori Da-ti foc, fa-te scrum Arzi in culori, Stinge-te si suflate singura Ca-mi dai fiori [ asa e status ]

Vise, sperante, zambete, lacrimi, certuri, impacari, nervi, frustrari, fobii, nostalgie, injuraturi, ciudatenii, indiferenta, nechibzuinta, dorinta, fascinatie, dreptate, minciuna, ura.

Schimbari ale starii de spirit de la un moment la altul.

Sa poti sa crezi daca altii te inseala,sa poti sa te ridici cand altii te doboara,sa poti pastra ce altii vor sa alunge, sa razi chiar daca sufletul plange, si cald tu sa ramai chiar daca afara ninge…asta-i arta de a invinge…

Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca… dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!

ApRiNDe o TiGaRe.Si-N FuMuL Care ZboaRa-N noRi aLbaSTri ca un vis CuFuNda-Te-N UiTaRe Si Lasa GanDuLui CaRaRe de aBiS.

Nu suntem cuprinsi de spaima.Ne gandim ca pan’ la urma in mortzii ei viata asta’i faina

Iti mai zboara pe la urechi un "buna, sti ne’ar sta bine impreuna", da tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna.

O tigara, un cântec, pozele primei iubiri, amintirile din camera mea, totul ramâne-n urma mea!

De obicei te duci in cluburi de noapte, crezi ca masina ta ma da pe spate? Parfumul greu pluteste in aer, acesta e portret robot de fraier.
:X:Xubxkiss

| Alexutza19 explică:

Mersi mult., scumpha:X!

| MaRyNuTzZzA_3213 a răspuns:

Rea?,cu cine merita! copilaroasa?-->da, pentru ca-mi place! matura? cand vreau, bunul meu simt? depinde de-al tau!:X

| MaRyNuTzZzA_3213 a răspuns:

1. Mai uita-te odata la mine chiar crezi ca 2 vorbe ma pot aduce langa tine? Am de unde alege nu esti unicat pot gasi baieti ca tine la fiecare metru patrat:X:X
2. Tot ce-am vazut, tot ce-am facut, tot ce-am simtit, a fost pentru ca te-am iubit!:*:X
3. Nu vreau sa fiu ca nimeni, nu fac ce mi se impune. E foarte simplu stii e felul meu de-a fi:X
4. M-am nascut in ciuda ta sa suferi in urma mea cand vorbesc eu tu sa taci ca oricum n-ai ce sa-mi faciwinkinghee hee
5. Tu ma asteptai sa vin caci asa am promis dar acum eu sunt cea cu telefonul inchisbig grin
6. Ce crezi tu conteaza mai putin pentru mine! Oricum fac tot ce imi vine, nu urmaresc chiar sa va displac dar refuz mereu sa va fac pe plac;x
7. Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapttongue:X
8. Ne urasti? Problema ta. Ne copiezi? nu ne-ajungi pan' la picioare. Ne iubesti? Si noi pe tine. Un sfat? Nu te lua de vietile noastre. Te-am amagit? Bravo noua.
9. Pot sa ma trezesc in orice zi zambind, pot sa ajung oriunde-mi pun in gand. Caci fie soare fie ploi v-am avut mereu pe voi:X
10. Stii ea a fost aici, langa mine mereu mi-a fost bine, mi-a fost rau vom fi prietene mereu:*tongue
11. Stie ca il iubesc si de-aia face asa, dar cand mi se va pune pata va realiza ca a pierdut ceva la care tineawinking:*:X
12. Ce le tot pasa pe cine iubesc, cu cine vorbesc, de ce imi spun cum sa traiesc? E treaba mea cum ma imbrac si doar a mea cand ma dezbrac, cu cine, cum, unde si cat!
13. Te tin la distanta, ma fac ca nu-ti dau importanta, situati-ai mai complicata--> sunt o fata rasfatatawinking:*:X!
14. Si ce daca sunt fitoasa nu-ti cad repede in plasa asa imi place mie sa iti fac in ciuda tie
15. Nu mai e ea fetita ce tacea! Astazi iti spun pa ieri poate imi pasa!
16. Imi impui prea multe chiar daca sunt chestii marunte, crezi ca ma vei schimba? Asta-i doar parerea ta!
17. Conteaza ceea ce suntem nu ce cred altii
18. Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau dar si la bine nu se desparte de mine
19. Mereu cand iti va fi rau sa te gandesti la bine nu uita ca ma ai de partea ta pe mine
20. Are putini ani si nu stie ce simte azi te iubeste maine te minte dar nu incerca s-o schimbi asa e ea, daca e al lui nu poate fi si-a ta
21. Ea este pentru unu nu o pot avea 2 dar face ca intre cei 2 sa se nasca un razboi
22. Prea multe certuri prostesti m-am saturat sa te crezi ceea ce nu esti!big grin
23. Nu sunt deloc fitoasa as putea spune copilaroasa cu felul meu de-a fi cat te iubesc nici nu vei stibig grinbig grinwinking!
24. Nu vei sti niciodata ce s-a intamplat de fapt daca te-am uitat sau doar ma prefac:X
25. Ea e acea domnisoara speciala cu care adormi in gand seara de seara:X
26. Tot ce ai auzit de noi sti ca nu e adevarat hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem de fapt:*:X!
27. Azi ne certam maine ne impacam nu as putea si nici nu as vrea sa mai iubesc pe-alcineva, cu bune cu rele tu esti iubirea vietii melebig hug
28. Si cand vine vorba de iubire zile ca ma ai pe minebig grin
29. Multi cred ca pot gandi pentru noi, noi nu inseamna mai multi, noi inseamna doar doi:X
30. E mult prea tarziu pentru regrete nu te-a uitat dar nici nu vrea sa te iertehappy
31. Pot sa plec pot sa stau pot sa fac ce vreau si daca plec unde merg tot cu mine il iau.poate sti poate nu dar iti spun eu, el a fost si va ramane doar al meuwinking
32. Daca vrei sa mai spui ceva te rog spune si daca vrei sa pleci acum pleaca pe bune, stiu ca nu te voi mai avea si nu imi pare bine dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tinebig grin
33. Nu mai sunt cum eram acum zambesc atunci plangeam nu te mai cred e prea banal, povestea e la finalwinkingbig grin!
34. Nu-s fitoasa prea putin imi pasa uita-te la tine si apoi vorbeste de mine ati uitat, am tupeu ramaneti in spate ca in fata sunt euhee hee:*
35. Daca ai nevoie de mine nu-s aici...cheam-o pe zdreanta ta ca poate ea are nevoie de persoana ta
36. Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, te rog asculta sfatul meu, zambeste si iubestebig grin
37. Am nevoie de cineva dar n-am nevoie de oricine, eu am nevoie doar de cei care au nevoie de minewinking:*
38. Ca doi copii ei din cand in cand se mai certau si tot ca doi copii ei se impacau
39. Nu ma crezi in stare? Nici o problema nu ma cred nici eu. Dar fereste-te de ziua in care-o sa prind tupeu
40. Toti sunteti in stare sa cuceriti o fata foarte putini sunteti in stare sa o pastrati langa voi
41. Dar indiferent de ce va fi nu uita sa fi ce vrei tu sa fi
42. Daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla acum nu ma mai intereseaza, stiu ca te iubesc si asta e tot ce conteaza:X
43. Asculta-ti inima si iti va spune-->iubeste-o pana mori ca o fata ca ea nu gasesti de doua ori
44. Si chiar daca nu am fost prima stii tu sunt singura care conteaza
45. Cu o simpla vorba tu ma linisteai iar eu ca un copil crede-am ca ma iubeai
46. Abia acum iti dai seama ce-ai pierdut cand ma vezi ca-i zambesc la altu frumos realizezi ce fraer ai fost
47. Sta cu tine si se gandeste la mine se uita la tine dar ma vede pe mine te saruta pe tine si ma simte pe mine inchide ochii alaturi de tine dar ghinion, ma viseaza pe mine
48. Ea e acea domnisoara care-n fiecare seara se gandeste la el. Stie ce vrea si ce vrea obtine nu cere niciodata ca nu prea-i sta in firebig grin
49. Baietii din strada toti vor sa puna mana. Dar eu sunt a lui si voi fi intotdeauna!
50. Sti bine ca o porti in inima ta exista mai multe ele dar totusi o singura ea
51. Si at cand nu va mai fi a ta ai sa regreti ca n-ai stiut sa ai grija de ea
52. Nu m-ai pierdut atunci dar m-ai pierdut acumbig grinbig hug
53. M-ai vazut. M-ai dorit. M-ai avut. M-ai pierdut. Ma vrei din nou dar nu o sa ma mai ai
54. N-o ai nici tu dar nici altii e genul de fata care nu se baga in relatii sunt atatia care au vrut s-o atinga dar au esuat
55. Cand imi vad fostul iubit cu alta nu ma supar fiindca parintii mei m-au invatat sa dau jucariile folosite si celor mai putin norocoase
56. Ce-a fost al meu acum e restul tau daca esti femeie tare fa-l sa-ti cada la picioare te inseala cu mine? inseamna ca nu da doi bani pe tine.
57. E ca o stea o vezi numai cand vrea ea de asta mori tu dupa ea
58. Ea e acea domnisoara speciala cu care adormi in gand seara de seara
59. Iubithu nu te stresa fiindca nu ma poti avea nu vreau sa te enervez dar chiar n-am sa cedez
60. Daca nu ai timp de mine are altu daca nu ma vrei tu ma vrea altu daca ma pierzi tu ma castiga altu
61. Si voi ramane aceeasi fata cuminte cu un zambet usor ironic care ascunde multewinking:*
62. Voi sterge numele-ti din mintea mea si tot ce ne-a legat pana acum adio iti voi spune poti pleca acum de azi nu mai avem acelasi drum
63. Te uiti la mine si-mi spui ca sunt fitoasa ma uit la tine si zic chiar crezi ca-mi pasa?!laughing
64. Chiar daca el nu o sa-mi mai spuna ,,noapte buna" sau pe strada ,,buna" am o prietena care ma suna sa-mi spuna-->fata esti de o suta de ori mai buna decat aia pe care-o suna;x
65. Si e normal sa fiu asa cand prietenii din jurul meu in loc de-un sfat imi zic faci ce vrei e viata ta!;x
66. Ea nu e o papushica s-o manevrezi cum vrei. Vezi tu fata asta mica are in cap o mie de idei.
67. Tu crezi ca indiferenta ta ma doare! Nu te-ai gandit pentru mine mai existi oare?laughingwinking
68. Stiu cand sa rad cand sa fiu suparata cand in cohii tai sa fiu cea mai importanta fata
69. Am o nebunie care-ti place tie am un stil aparte eu nu sunt ca toate.
70. Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine o atingi pe ea dar ma simti pe mine ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea
71. Multi baieti ca si tine isi doresc sa stea cu mine pe ei ii pacalesc dar pe tine te iubesc:X
72. Orice s-ar intampla el pe mine ma iubeste, eu sunt fetita lui si fara mine-nebuneste
73. Spui ca e mica si ca nu-ti place dar asa cum e ea ti-a furat inima:X
74. N-am sa-ti mai spun mai stai e prea tarziu bye bye n-am sa-ti mai spun stai chiar daca tu credeai
75. Amintirile raman indiferent de ce-ar urma poti sa rupi si pozele le vei lipi-napoi candvawinking:*tongue
76. Vii sau pleci imi e tot una o sa fie altu-n locul tau intotdeauna:X
77. Multi ma stiu putini ma cunosc multi ma vor unul singur ma are
78. Problema ta e si problema mea, dai tu de belea dau si eu de belea, tu esti sora mea asa a fost mereu cat timp suntem impreuna nimic nu e greu;x
79. Sa faci diferenta intre alte fete si fata ta sa sti ca toate te vor dar ele nu te iubesc ca ea;x:*
80. Niciodata nu vei mai gasi pe cineva ca ea cineva care sa te faca sa te simti asa cum te-a facut ea candva si nicicand nu va mai fi ce-a fost odata, pentru ca tu ai lasat-o sa plece si nu va mai fi niciodata alta data!;x
81. Orice s-ar intampla noi intr-o zi ne vom revedea si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastra undeva in inima ta.
82. Mai sti iti placea sa o vezi razand, ea tot cu zambetul a ramas, tut tot cu ea in gandlaughingwinking:*big grin
83. Si ce daca ma port ca un copil? Tu iubesti copilul astabig grin
84. Mi-a fost alaturi zile bune si nopti rele cand plangeam din despartiri sau barfe relebig grin
85. Nu ne compara pentru ca eu sunt eu si ea e ea
86. Cand e vorba de belele noi stim sa fim fete rele, nu ne doare nu ne pasa ne vedem de viata noastra.
87. Sunt sigura ca ma iubeste. Altfel nu-mi spunea zi de zi ca fara mine nu traieste;x:*!
88. De azi am un singur scop sa pun fericirea mea pe primul loctongue:X
89. Si te doare cand vezi ca nu-mi pasa si iti zic mereu-->nu mai conteaza hai lasa.
90. Da, e adevarat te-am vrut mult de tot, dar acum nu te mai vreaubig grin
91. Ma uit la el nici macar nu-mi pasa poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca
92. Traiesc din fantezii visez la nebunii e o poveste pe care-o sti
93. De cate ori ma vei privi cu ura si manie. De atatea ori te voi privi cu multa simpatie.;xlaughing