| Gabriella_Anna_Cristinna_1999 a întrebat:

Zațul de cafea sau miere cu bicarbonat de sodiu e bun pentru acnee? Pentru pete de la coșuri, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Kandia15 a răspuns:

Zatul de cafea amestecat cu miere e un scrub bun pentru fata. Dar da-te cu el doar de 2 ori pe saptamana. Bicarbonatul de sodiu nu a mers la mine. Dar stii ce a mers? Duac Gel.
Daca gasesti nu ezita sa cumperi.
La mine a mers. Acum mi-au ramas doar semnele pe care le tratez cu Bionect. Sunt abia la a 3 - a zi. Si inca ceva: scoate din alimentatie ciocolata si prajelurile daca vrei sa iti treaca. ORicum, cu semnele e mult de munca

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu. Cu zat de cafea si miere poti face scrub pentru corp, in niciun caz nu trebuie sa folosesti asa ceva pe fata. Iti las mesaj privat cu ce folosesc eu daca doresti.

| venusdoom a răspuns:

Incearca uleiul de cocos. Pentru mine functioneaza. Vezi ce efect are la tine happy

| LonelyLoner92 a răspuns:

E bun.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e bun. Nu are nici un efect benefic.

| daniel33441 a răspuns:

Cafeaua este activatoare a circulatiei sangelui nu are legatura cu acneea. mierea este antibacterian insa daca acneea ta este din cauza hormonior, alimentatiei, machiajului poluarii mierea nu face fata problemei.bicarbonatul de sodiu este mai mult un inalbitor care din nou nu are treaba.petele de la cosuri sunt tesut deteriorat sau hiperpigmentare probleme care ar fi rezolvate intr-un salon de cosmetica si nu acasa