| NYØ2002 a întrebat:

Am o problema! Mi-au aparut cosuri!
Oare o fi din cauza ca am folosit bicarbonat de sodiu cu apa? Am incercat tratament.Si ma gandeam sa fac altul cu:Miere de albine, iaurt si miere de albine pentru albire si acnee

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Un dermatolog poate stabili cauza aparitiei acestora. O cauza poate fi si existenta in exces a hormonilor sexuali. Dar asta este ceva colateral. Se zice ca celor care nu-si elibereaza acest surplus de incarcatura sexuala le apar cosuri. Dar consider ca este relativ (dar nu de neglijat) acest lucru. Eu nu am avut cosuri in adolescenta, un coleg a avut. Amandoi ne masturbam.

| NYØ2002 explică (pentru CodrutElian1990):

Si eu ma masturb.z

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru NYØ2002):

Atunci doar un dermatolog poate sa spuna despre ce este vorba. Se spune ca aparitia cosurilor este o trasatura a adolescentei. Poate altii iti dau ceva sfaturi diferite. Daca nu sunt multe si nu te deranjeaza, cred ca le poti ignora, doar cu o igiena stricta.