| gfffsdtrshd a întrebat:

Aș dori să știu ce este mai bine, să plec la colegiu sau la universitate, și de ce? Sunt confuză, nu știu ce profesie ce să aleg... îmi place să organizez diferite lucruri sau activități, să prezint poster și să comunec cu oamenii. Aș dori să lucrez de asemenea în America... ce plan de viață e mai bun?

Răspuns Câştigător
| TicTacZero a răspuns:

Draga mea, tu trebuie sa faci ce iti place tie. Adica sa nu te trezesti zilnic cand pleci la munca si sa-ti zici "Oh, iarasi...". Trebuie sa iti placa ceea ce faci! Daca iti place sa organizezi si sa comunici cu oamenii ai putea merge pe ceva in turism sau relatii internationale. Cati ani ai?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

In invatamantul romanesc colegiul este denumirea unor licee-deci nivel liceal. Nu este o alternativa la universitate. Daca iti place sa organizezi, sa prezinti ai putea incerca sa faci Sociologie-resurse umane, Psihologie.