| publicname a întrebat:

Am 19 ani si am vocea foarte subtire. Toti rad de mine. Ce pot face sa mi se ingroase vocea? Nu vreau sfaturi sau incurajari cum ca ar fi ok pentru ca nu ma ajuta cu nimic.

18 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Se pare ca eu sunt singurul care iti raspund serios.Nu te apuca de niciun fumat ca pe urma nu o sa mai poti scapa de acest viciu. straight face
Sa vezi pe la 29 de ani ce voce groasa o sa ai.Chiar daca ai 19 ani inca esti la pubertate...la unii dureaza mai mult.

| Anonimul726 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Acum are 29

| Floreenofficial a răspuns (pentru Anonimul726):

Da,buna remarca! Ai dreptate. happy

| Claudiu69252915 a răspuns (pentru Floreenofficial):

Păcat că nu mai folosește TPU, chiar eram curios dacă i s-a schimbat vocea

| Zenithf a răspuns:

Da, apuca-te de fumat, asa o sa ai si o voce groasa si cancer. straight face
Cel mai bine, du-te la un cor, sau vorbeste cu un profesor de canto, stiu ei cel mai bine cum sa-ti formezi vocea.

| publicname explică:

Ce proasta esti, cum dracu la 19 ani sa fiu inca la pubertate?laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te apuci de growl(vezi pe youtube)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19 ani ai destula minte incat sa pui o intrebare idioata pe net.
Cu stima, http://sp2.ro/019926!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iti ingrosi vocea pentru niste prosti spune-le ca nu trebuie sa te cobori la nivelul lor si ca nu te intereseaza ce zic si pleaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza vocea ta conteaza comportamentul tau si plus de asta sunt unele fete carora le plac baietii cu vocea subtire...de exemplu mie :X

| Leo32 a răspuns:

Eu chiar acum o saptamana am racit rau si am vocea mai groasa ca a lui taicamiu. (am 15 ani) cand stau intins in pat si vorbesc se simte patul cum vibreaza laughing daca stiti senzatia.Eu nu iti recomand sa racesti straight face incearca sa vorbesti. singur 20-30 min pe zi cu vocea groasa.Bafta
Poate nu merit funditalaughing dar mie tot una am vrut sa te ajut sa sa iau fundita.

| @ll3xXx@NdR@ :x a răspuns:

Apucate de fumat.la baieti se ingroasa vocea.la fete nu prea. daca deja faci asta si tot asa cu vocea.nu stiu. dar oricum nu face o drama din asta.toti avem cate un defect.asta e defectul tau si daca til accepti tu o vor face si cei din jur.arata ca nu-ti pasa. o sai enervezi rau de totlaughing

| alex2 a răspuns:

Asculta aici eu am 14 ani si am vocea foarte groasa si nu imi place eu chiar vreau o voce mai subtire nu toti au vocea ta tu ai un dar nu renunta la el si lasa-i pe dobitocii care rad si asculta asta https://www.youtube.com/watch?v=k-qx47-C2Q0

| alex2 a răspuns:

Asculta aici eu am 14 ani si am vocea foarte groasa si nu imi place eu chiar vreau o voce mai subtire nu toti au vocea ta tu ai un dar nu renunta la el si lasa-i pe dobitocii care rad si asculta asta https://www.youtube.com/watch?v=k-qx47-C2Q0

| alex2 a răspuns:

Asculta aici! Nu trebuie sa te iei dupa niste idioti.Eu chiar vreau o voce mai subtire, iar tu ai un dar deci asculta asta si zi dupa aia ca nu iti plac vocile subtiri https://www.youtube.com/watch?v=k-qx47-C2Q0

| teo2025 a răspuns:

Nu esti singurull... crying((

| k7aus a răspuns:

Mda.mie mi se ingroasa intruna laughing eu fac growl, fumez, nu stiu cat ai vrea asta. dar cu screamo sau growl ced ca merge