| vlad_6144 a întrebat:

Sall...sunt in dilema, vreau sa stiu si eu ceva meserii de viitor sau facultati sa stiu ce sa aleg si la liceu. nu stiu spre ce sa ma indrept sa fac si bani

Răspuns Câştigător
| Tsunade99 a răspuns:

Te-ai putea face :
arhitect
lucrator la banca...etc. Ai incercat insa sa cauti pe google?
si: http://questioare.com/meserii-bine-platite/

3 răspunsuri:
| Manne a răspuns:

Daca vrei ai putea face medicina! Te anunt ca faci 6 ani la facultate si rezidentiatul intre 5 si 7 ani(depinde de specializarea pe care o doresti).La liceu ai putea alege un profil bio-chimie sau stiinte ale naturii.
Daca vrei sa te faci avocat(sau jurat. judecator etc)... poti alege la liceu sa faci sociologia, si daca inveti bine o limba strina, sigur vei castiga multi bani(nu in Romania, bineinteles!)

| gaby_1815 a răspuns:

Buna! eu ca scop in viata am ales sa devin politista adica sa urmaz academia de politie campina.la politie ai urmatoarele facilitati : iti ofera casa ai salar cam 4000-7000 ron pe luna dupa master si iti ofera in timpul academiiei bani pentru a te intretine! dar in plus trebuie sa ai si un caracter mai dur si sa iubesti sportul"d

| Hadellutza a răspuns:

Avocat,la liceul de sociologie.Dar desigur,trebuie sa iti placa romama, istoria, si altele.