| Dyingfetus a întrebat:

Am o imensa problema!
La geografie am un 9 la ascultat, un 9 la test si un 9 la referat (deoarece nu avea profa timp sa il citeasca sad )

Imi mai trebuie 3 de 10!crying
Imi doresc mult asta.
As mai putea aduce un referat...sa zicem ...si poate daca il fac mare imi pune 10.Sa o rog sa ma asculte sa imi puna nota. Dar inca un 10 cum fac rost crying.

La engleza am doi de 9. Si trebuie sa o rog pe profesoara sa imi maresc media.Eu sunt buna la engleza, dar mi-e teama sa vb cu profesoara...

Ce sa fac? In rest am numai 10!crying

Răspuns Câştigător
| adutza12 a răspuns:

La geografie poti face un portofoliu cu tot ce ati invatat anul acesta, iti inveti la fiecare lectie si o rogi pe profesoara sa te asculte, spune-i ca meriti o sansa. La engleza poti proceda la fel, sau poti face axercitii in plus, convinge-o pe profesoara ca meriti 10. Succes si sper ca ti-am fost de folos.

7 răspunsuri:
| adutza12 a răspuns:

Multumesc mult pentru fundita :*

| valy a răspuns:

Eu nu vreau sa te descurajez...nu stiu in ce clasa esti. dar media 9 este o medie destul de buna.eu zic sa te multumesti cu atat.ca de acum se apropie sfarsitul anului...si sa tragi mai tare anul viitor.sa ai numai 10 pe linie.mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am numai 6 si 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu zic sa-ti facu curaj si sa vorbesti sincer cu ea, nu cred ca se va supara, nu? ai putea sa incerci!

| Dyingfetus explică:

A 6-a De ce?

| c8ilcopac a răspuns:

Hmmm... cam greu sa iti maresti media la engleza daca ai 2 de 9, iti mai trebuie 2 de 10, eu in primul semestru am avut o situatie similara la fizica, aveam 3 de 9, unu din cauza ca a facut profa discriminarelaughing am luat un 9 la test, (cea mai mare notalaughing si pe ceilalti i-a ascultat s le mareasca nota iar pe mine nucrying si am ramas cu media 9 la fizica.

semestrul asta stau mai rau la engleza, am un 9 si un 10, si a spus ca o sa ne mai dea un test final, la care sper sa iau 10laughing

la germanacrying s-a schimbat profesoarae de 3 ori, am avut o profesoara cu care am facut un sem si jumatate, apoi 2 saptamani cu alta profesoara, si acum facem cu un profesor tanar de 24 de ani, care ne tot da teste, al ultimul test am luat 4, dar nu ni le-a trecut, am mai dat joi un test si a zis ca o sa ni le treaca, si am stiut mai putin la celalalt test. Oricum, sa zicem ca prin absurd as lua un 4 si l-ar trece mi-ar iesi media 8. 5, ca mai am 3 de 10, o sa mai vedem

acum in legatura cu problema ta: mai sunt 3 saptamani de scoala. ai putea sa o rogi pe profesoara de engleza sa te asculte 2 ore la rand consecutiv si pe cea de geografie sa te asculte de 2 ori sa sa ii faci un referat... sau 2, oricum, asta depinde si de profesoara, ca daca sunt profesoarele ca si profa mea de fizica, nu mai pupi tu media 10laughing

Succes

| alexa_7084 a răspuns:

Pai in primul rand fate auzita ridica mana raspunde arata ca stii apoi poti face un proiect pe plansa mare asta impreseoneaza profesorii te duci vorbestii cu ei si zici ca ti-ai dori sa ai media 10 si ca ai vrea sa te asculte si la fel poti proceda la engleza un profesor apreciaza faptul ca tu vrei sa stii si sa ai si o medie mare. iar o medie doua de 9 nu strica iti zic euhee hee si apropo in ce cl esti?