| anonim_4396 a întrebat:

Hello, comunitate!
Deci, voi incepe cu inceputul.
Din primele zile ale acestui an scolar si pana acum am fost indragostita de un baiat( initiala M). De curand am fost schimbata in banca cu altcineva.(initiala R).
Am inceput sa nu mai simt nimic pentruM, si sa fiu indragostita de R.
Problema e : Ma place R sau nu?
Adica tot timpul ma ajuta la ore, vorbim atat la scoala, cat si pe facebook. Face sacrificii pentru mine.
O data ne-am facut tema impreuna la engleza. El avea nota, eu nu. Si profa m-a ascultat din tema(era o compunere; aceeasi cu a lui). Urma randul lui sa citeasca. Profa si-ar fi dar seama ca o aveam la fel, asa ca el a zis ca nu i-a iesit bine, are nota, deci nu are rost sa o mai citeasca.

So, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Pai din ce ai scris tu, pare comportamentul unui baiat care te place.Am trecut si eu prin scoala si cam asa faceau baietii. Acum, depinde de fiecare persoana.Tu il cunosti mai bine.

28 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Gestul facut de el arata ca te iubeste mult. Nu rata ocazia si continua relatia cu el.

| R0R0 a răspuns (pentru Emilian65):

Problema e ca inca nu am inceput-o...

| SebylVane1890 a răspuns (pentru Emilian65):

laughing)

| LoveSleep a răspuns:

Nu are rost să faci ceva.
Dacă săptămâna viitoare te mută în bancă cu N, o să te 'îndrăgostești' de el.

| R0R0 a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu chiar.
Dac ma pune cu o fata NU ma indragostesc.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu cred ca te place.

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Mersi
laughing)))))

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

De ce razi? big grin

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

DE cat de simplu ai zis-o.
Eu cred ca nu ma place

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Il cunosc de doar 3 luni.
Mi-as dori eu sa ma placa...

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Petreceti mai mult timp impreuna, arata-i si tu ca iti place de el...

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cum?
Sunt rusinoasa (Nu pot sa ii zic in fata ce simt)

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Nu sa-i zici direct...razi la glumele lui, intra mai mult in vorba cu el, iesiti in pauze impreuna

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca nu ma invita, raman in clasa

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Pai da nu iti trebuie invitatie.Ai dreptul sa te duci in pauze cu cine vrei. Poate si el e rusions...

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Foooooooarte!
Apoi am stat o data si am povestit si toti se uitau la noi cu subinteles.
Ce rusine mi-a fost! Dar el parca nici nu a observat.

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Fii mai indrazneata.Nu ai nimic de pierdut.Nu ai facut nimic rusinos.

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce pot sa mai fac?

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Pai ce ti-am zis mai inainte si vezi cum decurg lucrurile. Daca vezi ca va intelegeti bine si iti da si alte semne ca te place, o sa capeti incredere.

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Mersi mult!
:* :*
love struck

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Nu ai pentru ce happy

| R0R0 a răspuns (pentru J0B0MAT):

love struck

| J0B0MAT a răspuns (pentru R0R0):

Pai din ce ai scris tu, pare comportamentul unui baiat care te place.Am trecut si eu prin scoala si cam asa faceau baietii. Acum, depinde de fiecare persoana.Tu il cunosti mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

întreabă-l.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi e rusine.
Cum sa ii zic "Auzi, tu ma placi sau nu?"
As intra in pamant de rusine

| anonim_4396 explică (pentru R0R0):

poți să îi spui sub formă de glumă când îl vezi că face anumite gesturi drăguțe față de tine...sau măcar să îi dai anumite semne că îl placi, așa vezi cum reacționează.

| R0R0 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa vad.
Sper sa imi iasa

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Tu ne povestesti de nota.Nu ar trebuie sa ne povestesti despre baiatul respectiv?

| R0R0 a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

Il cunosc de putina vreme.Nu prea stiu multe despre el