| luck96 a întrebat:

Bun deci sunt in faza in care imi aleg facultatea si m-am gandit sa urmez ceva gen Academia de politie de la Bucuresti ca mai apoi sa pot urma o cariera in ceva gen criminalistica. Insa am aflat si de existenta ATM-ului si inca nu stiu exact care este diferenta dintre ele doua si care m-ar ajuta pe mine in cariera pe care vreau sa o urmez? Si inca ceva la care dintre cele doua este pus accentul pe proba fizica?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

De la ATM iesi echivalentul inginerilor dar in armata. De la Academia de Politie iesi echivalentul juristilor, dar in cadrul politiei. Daca vrei criminalistica nu o poti face avand ATM, ci doar cu academia de politie, facultatea de politie, aici fiind pus si accentul pe proba fizica la admitere.

1 răspuns:
| addy1999 a răspuns:

La politie se da proba fizica, cariera de politist e foarte profitabila din toate punctele de vedere.dar si foarte riscanta.depinde.politist rutier sau alt tip...alege politist.ai numai de castigat daca iti plac plimbare.comunicarea.si filmele de actiune...