| RebbiRebi a întrebat:

Buna ziua!
Sunt elev in clasa a 11 a și mă tot gândesc la ceea vreau sa fac pe viitor.
M-am gândit ca la finalul clasei a 12-a sa optez la Academia de Poliție din București, doar că am niște dubii.Nu știu ce să aleg intre Facultatea de Poliție de frontieră sau ANP.
M-ar putea ajuta și pe mine cineva cu un sfat?
Daca se poate, cineva care și-a terminat studiile acolo.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oricare variantă e excelentă DAR concurența e ...nebunie

| vmalex21 a răspuns:

Toți vreti la Poliție. Oare de ce? Ati auzit ca pe acolo se câștigă si e trai pe vatrai? Unu la mana, e o concurență foarte mare, 80% intra pe cu totul alte criterii iar restul de 20% trebuie sa fie foarte buni.Doi la mana, ar fi cazul sa te gândesti foarte bine.La Politia de Frontiera e rupere, munca in conditii vitrege, etc.Doar nu crezi ca vei fermenta printr-un birou călduț?

| JicaContra a răspuns (pentru vmalex21):

"80% intra pe cu totul alte criterii"
-11mii de tarani au murit in rascoala din 1907, deci, va rog sa imi spuneti cati tarani au murit in rascoala din 1907?

"20% trebuie sa fie foarte buni"
-11mii de tarani au murit in rascoala din 1907, va rog, numele si adresa fiecaruia big grin

si sa stii ca nici la penitenciare nu e lapte si miere, sunt supra-aglomerate, infractorii te mananca de viu, si ai sanse sa te ia la ochi vreun cap mafiot si sa ti-o traga mafia de nu te vezi, tie si familiei tale

| vmalex21 a răspuns (pentru JicaContra):

Si crezi ca la Miliție nu e la fel? Amice, esti naiv.

| JicaContra a răspuns (pentru vmalex21):

Ce intelegi prin Militie?!?
nume de ocara al politiei din rrrominica?
numele politiei din Rusia?
evident ca e la fel, nu am scris nicaieri ca in "militie" nu ar fi la fel