| adrian667 a întrebat:

Buna, am o intrebare insotitori de zbor care sunt baieti, au voie sa aiba parul lung?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este permis cu parul lung, li se cere sa fie tunsi, cu parul curat si piepatanati, avand o tinuta decenta si curata.

| StoicAnalysis a răspuns:

Chiar in februarie am avut un zbor cu avionul si am fost martor la insotitori de zbor cu parul lung prins intr-un fel de coc cum isi fac majoritatea. Deci nu cred ca stipuleaza in regulament asa ceva.

| adrian7897 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Cu ce companie ati zburat

| StoicAnalysis a răspuns (pentru adrian7897):

Ryanair

| ioana748 a răspuns:

Buna, cred ca a venit timpul sa te tunzihappy

| SuNaM a răspuns:

Depinde foarte mult de politica firmei de zbor cu care zboară. Pot sa fie mai chill, cum e pe Delta Airlines unde piloții fac farse oamenilor, sau pot fi că Lufthansa unde totul are un aer business premium și toată lumea e serioasa. Atât timp cât însoțitorii de bord sunt mereu aranjați și la cravata, cu parul prins, daca nu nimerești la ceva gen Lufthansa, ar trebui sa fie ok.