| AndraMuZiCsOnG a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum POT SA DEVIN CANTAREATA? si pentru a lamuri unele intrebari: 1Cred ca am o voce destul de buna
2.Imi place mult sa cant.
3.Nu am luat nici un curs de canto
4.Am 12 ani.
Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Salut (:.
1. perfect! în primul rând, trebuie ca tu să fii convinsă de asta, nu să te împingă cineva de la spate.
2. atunci, în viitor, vei merge "la serviciu" cu drag.
3. păi, ar fi vremea să te duci. aşa te vei perfecţiona, profesorii de vor ajuta, vei învăţa mult mai multe despre muzică, şi te vei simţi şi mai pregătită.
4. nu contează! happy când mergi la un curs, şi vrei ca meseria ta să fie cea care se predă la acel curs, trebuie să începi de mică.

Vorbeşte cu părinţii tăi, ca să auzi şi părerea lor. dar îţi garantez că ei se vor bucura că vrei să ajungi atât de departe. apoi, vorbeşte şi cu prietenii. nişte încurajări din partea lor te vor face şi mai puternică.
Succes!

| AnneSiAtat a răspuns (pentru AnneSiAtat):

*te vor*
Scuzaţi, m-am grăbit.

2 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Discuta cu parintii tai sa te duca la un curs de canto. Cauta pe internet cursui de canto si profesori din orasul tau.
Spune-le parintilor ca asta e inclinatia ta, ca asta iti place. Dupa ce vei merge la un curs de canto, dupa ce te va auzi un profesor, iti va spune ce e e facut. Bafta