| AlexAnton001 a întrebat:

Buna! As avea o intrebare legata de facultate. Sunt la profil mate-info si pana acum ceva timp voiam sa merg la facultate de mate-info, dar fiindcă mi-am dat seama ca nu e de mine as vrea sa merg spre partea de reparatii calculatoare, instalare sisteme de operare si altceva ce este legat de a repara sau a instala ceva pe calculator si nu sa stau cu orele pe el. Ce facultate ar fi foarte buna pentru acest domeniu? Am auzit ca se poate invata si fara facultate sa faci asa ceva, dar eu prefer sa merg si la o facultate sa vad cum este.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

O facultatea de automatică și calculatoare sau electrotehnica dacă vrei să faci reparatii și facultate. Dar ambele presupun multa matematica.

| AlexAnton001 explică (pentru suntserios):

Am inteles, mulțumesc frumos!

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Nu-ți trebuie facultatea pentru asta.

| AlexAnton001 explică (pentru carevaescu):

Da, ma gandeam si eu sa nu fac facultate si chiar o sa ma gândesc bine la lucrul asta.