| Aiwyy a întrebat:

Buna,as avea si eu cateva intrebari:

1.Cat castiga un procuror?(se merita?)
2.Imi detaliati cu ce se ocupa?(stiu deja dar as vrea sa-mi spuneti mai pe indelete)
3.Imi spuneti si mie dupa Facultatea de Drept si magistratura te angajezi imediat sau mai faci inca ceva?
nu lipseste fundita!

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

1. castiga destul. adica bine happy, si cu timpul, daca esti bun, din ce in ce mai bine (daca iei si niste mita, faci S klasse in 1 luna, e alegerea ta. daca te prind infunzi puscaria).
2.nu stiu sigur sigur, ca nu ma intereseaza ramura asta a dreptului, dar muncesti destul si trebuie sa ai minte buna si agera. din cate stiu, cerceteaza infractiuni, asculta martori, bleah, nu imi place procedura penala.
3. termini facultatea, faci un master daca vrei, dai sa intri la INM, daca intri faci stagiatura 2 ani langa un maestru, dai un examen de iesire din stagiatura (definitivat) si cam asta e. mai departe de atat astept sa vad si eu la anul cand termin facultatea happy

| Aiwyy explică (pentru JohnnyBi):

Si tu vrei sa te faci procuror?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Aiwyy):

Nu. eu vreau sa invat mai bine si pe urma avocat happy.

| Bianca258 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Johnny eu zic ca e mai bine sa fii procuror pentru simplu fapt ca avocatii nu au un salar ci castiga banii doar atunci cand au un proces. Si este intr-un fel riscanta meseria, in sensul ca, este riscul sa nu ai clienti.