| Iyulia3712 a întrebat:

Hey, as vrea sa stiu cam cat castiga un procuror când iese de pe băncile facultății, si la ce salariu ar putea ajunge (maxim), merita sa dau la drept? Si daca da, la București se castiga mai bine decât in alte orașe?

Răspuns Câştigător
| Anca95 a răspuns:

Iese foarte greu un procuror pe bancile facultatii.Trebuie sa ai foarte multi bani si foarte multe pile, din pacate asta este ascensiunea in Romania:banu', mila, pila, finu/fina si chilotii, stiinta mai la urma. Dupa ce termini cei 4 ani de Drept(parca atatia sunt) trebuie sa iti dai licenta si apoi examen ca sa intri in Barou, un examen pe care il trec aproape numa' aia cu cascaval.In ceea ce priveste orasul, castigul nu depinde de asta.Depinde de cat de cautat esti

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu tot cu șpăgi?

| Iyulia3712 explică (pentru mihai69):

Nu, bineînțeles.