| Alinnnnnnnnnnn a întrebat:

As vrea sa fiu un inginer la o fabrica care se ocupa cu electronice si vreau sa stiu ce profil ar fi ok sa aleg in liceu ca sa ma ajute la o facultate in domeniu.
Este doar o idee de a mea cu ingineria, dar as vrea sa lucrez in domeniu de genul deoarece salariile sunt bune si este un serviciu de viitor insa vreau o parere despre liceul pe care ar trebui sa il aleg ca sa ma jute la faculate.
Va multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Itanul a răspuns:

Liceul, ceva cu multa matematica si mai multa fizica. Apoi la facultate, electronica, evident.

| Alinnnnnnnnnnn explică (pentru Itanul):

Profil electronica-automatizari in liceu ar fi convenabil si bun?

| Itanul a răspuns (pentru Alinnnnnnnnnnn):

Foarte bun.