| runnn a întrebat:

As vrea sa stiu ce-mi recomandati : facultatea de medicina sau farmacie. Motivati raspunsul. Multumesc happy

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Facultatea de medicina pentru ca vei avea ocazia sa lucrezi cu oameni, ii poti ajuta, ii poti sprijini. Facultatea de fermacie nu prea se merita pentru ca e grea si dupa 5 ani te trezesti ca esti un simplu vanzator de medicamente.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Farmacia cu siguranta.Am cunostinte care lucreaza in domeniu si un asistent castiga 2000-2500lei/luna iar un farmacist 4000 lei/luna (in Bucuresti). Este o meserie prin care ajuti oameni, salvezi vieti poate, lucrezi intr-un mediu foarte curat.Succes!

| Sara2 a răspuns:

Farmacia, pentru ca este o meserie f banoasa, si nu umbli cu ace, injectii, daca esti o persoana mai miloasa e cam nasol la medicina

| 10051989 a răspuns:

Depinde de ce doresti tu sa faci in viata.