| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele cat si dezavanajele facultatii de psihologie? Dar a facultatii de drept?

1 răspuns:
| Printesa10TM a răspuns:

Facultatea de Drept e mai buna, meseria e mai buna. Poti sa faci doar 3 ani, iar apoi sa fii notar sau poti sa o termini si sa fii avocat, judecator. Facultatea de psihologie necesita mai multa atentie, trebuie sa iti placa sa vorbesti cu oamenii si vei avea de rezolvat multe probleme. Din punct de vedere al muncii, psihologii nu fac prea multe - nici notarii, in schimb avocatii muncesc mai mult. Daca nu vrei un servici cu multe batai de cap poti sa fii psiholog sau notar, iar daca vrei unul in care muncesti mai mult poti sa faci dreptul ca mine. Bafta!