| AnimalLover02 a întrebat:

Care sunt dezavanajele de a avea un hamster pitic? Dar avantajele?

FUNDA celui mai complet raspuns happy happy rolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Robyi a răspuns:

Avantaje:

-Nu ocupa mult loc
-Nu face galagie, asadar nu vei avea probleme cu vecinii
-Nu face cine stie ce mizerie
-Nu mananca mult

Dezavantaje:

-Daca nu cureti cusca, incepe sa miroase foarte urat (am patit-o)
-iti propun ca la inceput sa intri sa ii dai mancare cu o manusa groasa, deoarece e posibil sa muste, iar unii hamsteri care musca, nu iti da drumul
-Daca ii cumperi o roata pentru fugit, asigura-te ca e unsa bine, deoarece nu prea cred ca vei putea dormi noaptea big grin
-Daca nu vrei sa te trezesti dimineata cu 8 prichindei mici si rosii, iti sugerez sa nu iti cumperi pereche
-Daca e singur, asigura-te ca are ocupatie, astfel, evitand catararea soricelului pe cusca, roaderea gratiilor sau alte prostioare pe care le poate face micutul.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Dezavantaje: daca il pierzi prin casa nu o sa il mai gasesti decat cu lupa. Avantaje: manca mai putin si e dragalas.

| Razwany123 a răspuns:

Dupa parerea mea, dezavantajele ar fi ca este mic si nu prea te poti juca cu el happy. Avantajele e ca e foarte usor de intretinut+ ca e dragutt :3. Sper ca te-am ajutat