| ponicaa a întrebat:

Care sunt avantajele facultatii de drept? funda...

Răspuns Câştigător
| Alessandraa24 a răspuns:

Ca sa te bucuri de avantajele facultatii de Drept trebuie sa treci prin multe. Dupa absolvirea celor 4 ani de studiu poti decide ce vrei sa devii. avocat,procuror,judecator,jurist, notar etc. dupa care urmeaza un examen in barou sau la INM. Daca esti admisa este realizata. Probabil stii si tu ca majoritatea celor care ti i-am enuntat mai sus beneficiaza de un venit foarte mare in urma serviciilor prestate, deci asta ar fi un avantaj. Insa cu Dreptul mai poti lucra si la politie, asta in cazul in care se fac angajari din surse externe. Poti practica diferite meserii dupa ce termini facultatea, bineinteles daca pe parcursul anilor inveti happy. Vrei sa urmezi facultatea de Drept? happy

| ponicaa explică (pentru Alessandraa24):

Multumesc pentru raspuns... :*

| ponicaa explică (pentru Alessandraa24):

Da... dar am inteles ca esti foarte greu...straight face

| Alessandraa24 a răspuns (pentru ponicaa):

Asa este, este o facultate foarte grea, dar daca iti place inveti cu drag! Unde vrei sa dai? happy

| ponicaa explică (pentru Alessandraa24):

Targoviste ca sunt din zona...

6 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Dezavantajele nu te intereseaza?

| Jipa95 a răspuns:

Poti iesi cu o meserie foarte banoasa, cea de avocat