| Genny01 a întrebat:

ce facultati credeti ca as putea face dupa ce voi termina liceul? sunt la profil real, matematica-informatica dar nu vreau sa dau nici la matematica nici la informatica. m-am gandit sa fac limbi straine la distanta, si inca o facultate la zi. orice parere e binevenita. Multumesc. funda

3 răspunsuri:
| problematic a răspuns:

Buna!

Vrei un raspuns sincer la intrebarea ta? Nu face nici o facultate. Eu asa as face, daca as da timpul inapoi. Pierzi multe, in principal timp. Timpul asta foloseste-l pentru ceva util. Eu recomand tuturor sa intre in campul muncii sau macar sa incerce sa faca ceva. sunt de parere ca facultatea indobitoceste. Cel putin in cazul invatamantului universitar autohton. Asa ca. Ori te apuci de o afacere, ori te duci la studii in afara, ca in Romania nu e nimic bun. Crede-ma.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Wow, tot ce pot sa iti spun este ca iti va fi cam greu cu limbile, avand in vedere ca tu ai facut pana acum numai calcule si toate chestiile exacte.Nu stiu, te poti duce la economie, contabilitate. unde iti va fi mai usor. Dar cum tu nu mai vrei sa faci matematica sau informatica, chiar nu vad unde ai putea merge.Adica daca ai cap si esti silitoare poti sa mergi oriunde, dar iti va fi putin cam greu. Sper ca nu te-am pus acum intr-o situatie de cumpana...

| ancapetruta2906 a răspuns:

Medicina si farmacie sunt cautate si sunt platite bine :*