| ForeverInLove a întrebat:

Ce studii ar trebui sa fac pentru a ajunge psiholog? Multumesc anticipat si dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Leonard08 a răspuns:

La liceu profil uman si apoi facultate de psihologie thinking

| ForeverInLove explică (pentru Leonard08):

Banuiesc ca filologia merge, nu?

5 răspunsuri:
| defibrilator a răspuns:

Facultatea de psihologie ar fi un inceput...

| LuLu1998 a răspuns:

Stiinte sociale(liceu), facultatea de psihologie

| ForeverInLove explică (pentru LuLu1998):

Eu sunt la filologie, oare merge si asa? Ca nu as vrea sa imi schimb profilul.

| LuLu1998 a răspuns (pentru ForeverInLove):

Cred ca da. pana la urma facultatea e mai importanta. si eu am vrut sa ma fac psiholog, dar m.am gandit, toata tara asta e plina de avocati si psihologi. deci unde pot sa ma angajez? ...asta a parerea mea.