| JASMYNA88 a întrebat:

Buna dragilor/dragelor! am si eu o intrebare. de curand am aplicat la un job care suna cam asa: Cautam si formam manageri capabili sa recruteze, formeze si coordoneze o echipa de consultanti financiari in domeniul brokeraj asigurari ....plata se face pe baza unui comision in functie de implicare. deci...ce inseamna asta? e ok? e bine platit sau cum? daca a-ti lucrat/lucrati cum e? se merita? maine merg sa vb cu persoana care m-a contactat si as vrea sa stiu la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu e ok, e pierdere de timp. Daca e domeniul financiar si lor chiar le merge ok, nu sint niste piscotari nenorociti, atunci ar trebui sa ai salariu PLUS comision, nu doar comision. La asta mai poti adauga si faptul ca nu iti vei putea face rate/imprumuturi samd.

| JASMYNA88 explică (pentru GabiDumitrescu):

Hm! mi-a mai zis asta cineva.probabil ca vor sa cucereasca cu titlul jobului. eu oricum merg maine sa vad EXACT ce anume ofera si ce fel de firma este, sa vad care e faza. dar esti a 2-a persoana care imi spune asta si...macar mi-am deshis ochii la lipitori care vor sa faca bani pe spatele altora

5 răspunsuri:
| JASMYNA88 explică:

Stiu ca voi afla de la ea! dar vreau sa stiu acumhappy stiti si voi cum e

| JASMYNA88 explică:

TRUE STORY. E aiurea. Pierdere de timp si combustibil pentru cativa lei pe care ii bag in motorina. nu are rost. mersi tuturor:*

| Liviu_2019 a răspuns:

Cred ca te pune sa vinzi asigurari de masini si de case etc.
Faptul ca esti platita pe baza de comision nu inseamna ca vor sa te si pacaleasca. Daca tu vinzi o sa iei si comision mare daca nu, o sa iei doar salariul de baza care mi se pare ca e destul de mic. Asa sunt joburile astea in domeniul vanzarilor. Castigi mai mult din comision decat din salariul de baza.
Am un coleg care lucreaza la un call center de mai multi ani ce-i drept. Are salariul de baza 850 RON Brut dar el castiga pe luna in jur de 20 de milioane. Si eu zic ca nu e rau dar pe domeniul asigurarilor cred ca se castiga mai greu banii astia.

| morosanuclaudia a răspuns:

Pai in cazul asta vei afla de la ea toate detaliile