| Andrei_Raul_1995 a întrebat:

Buna internatiune. Saptamana viitoare o sa ma inscriu la facultate. Nu sunt sigur la care din urmatoarele sa aplic. De la care o sa ies cel mai bine, samd.
-Facultatea de Constructii de Masini, Inginerie industriala, specializarea Tehnologia Constructiilor de Masini, predare in engleza.
-Facultatea de Inginerie Electrica, Inginerie Electrica
-Facultatea de Constructii. C.F.D.P.
Toate fac parte din Universitatea Tehnica Cluj Napoca. Tin sa precizez ca am terminat la Uman si nu stau deloc bine cu matematica, fizica, etc. Dar am timp toata vara sa invat cate ceva.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cate ceva? sa stii ca matematica de care ai nevoie la politehnica nu se invata intro vara (cate ceva).

In rest te duci unde iti place tie ca sunt lucruri diferite totusi

| Andrei_Raul_1995 explică (pentru suntserios):

Nu stau bine, adica nu am facut aceste materii pe parcursul liceului, dar imi place materia, imi place domeniul.

| Mollie a răspuns:

Nu cred ca e bine sa spui ca daca n-ai stat bine cu matematica o s-o inveti asa de repede, gandeste-te la ce te pricepi cel mai bine, ca sa-ti fie usor, nu te lua doar pentru ca asa spun ai tai sau ca asta vrei, conteaza sa te si pricepi la ceva, ca dupa o sa regreti. O sa vezi ca nu e asa simplu sa-nveti o materie in cateva luni, in plsu, sunt sigura ca cerintele sunt mari.