| 917r9chwbejs9 a întrebat:

Buna, stie cineva cum este testul psihologic pentru jandarmi?

Răspuns Câştigător
| Eva1Iza a răspuns:

Păi în principiu sunt asemănătoare cu acelor de la pompieri, polițiști. Asta însemnând teste de logică( aici sunt in general cele de matematică, dar la un nivel accesibil), întrebări care testează atenția, întrebări de personalitate, etc. Trebuie multă atenție, se pică mult la testele psiho, durează în jur de 3 ore testarea. Niște cărți de teste psihologice te-ar ajuta ca să vezi exact cam ce fel de exerciții se dau și să te familiarizezi cu ele.

2 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Vor sa vada cat de mult vrei sa bati protestatarii.

| Lupică27 a răspuns:

Si sa aperi hotii.