| raresionut14 a întrebat:

Buna, sunt la profil filologie bilingv engleza si as vrea sa merg la UTC-N IE, din ce ar trebui sa ma pregatesc mai exact din fizica si mate sa ma pot descurca?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Din fizica si matematica cursului superior al liceului (clasele a 11-a si a 12-a). Disciplinele sa fie de cel putin nivel F2 si M2( care se studiaza la licee tehnologice si profilul tehnic). De preferat ar fi un nivel mai avansat a celor doua discipline ( F1 si M1, licee teoretice si profilul real).