| melaclau a întrebat:

sunt studenta la UPB Chimie anul III si as vrea sa intru la criminalistica sa lucrez dupa licenta, dar nu stiu daca mai trebuie sa fac anumite cursuri sau o facultate. Daca urmez un master in criminalistica este de ajuns sau mai trebuie sa am si cunostinte din medicina?
Va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Politia incadreaza la criminalistica ofiteri care au terminat Academia de Politie dar si personal de diferite specialitati, inclusiv chimisti. Intereseaza-te la Inspectoratul de Politie din judetul tau. Numai bine!