| IdD67 a întrebat:

Bună TPU, am o prietenă care are 17 ani (cu 10 clase)și vrea să se angajeze in timp de vara cum ar fi la takko, kik, pepco magazine de genul se poate angaja la vârsta asta ( si daca se poate part-time?)

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La magazinele cu pretentii s efac angajari dupa 18 ani.
la 17 anisori se poate angaja la McDonald, la o terasa sa faca curat, sa spele pe jos, sa debaraseze mesele, sa curete toaletele, sau pe la gradini de zarzavat, de flori, la cules de fructe si legume samd.

| MistarGoGu a răspuns (pentru Violleta2022):

" Mirositoare " sfaturi ce sa zic! Sunt curios daca la 17 ani ai fi mers undeva sa speli pe jos sau sa-l mirosi pe Dl.Cacanescu din toaleta unui local? Macar din respect pentru fata aia acele opțiuni nu trebuiau sa apara in răspuns!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MistarGoGu):

Nu-ti bate capul. Femeia e o pensionara care isi are ca scop, umilirea utilizatorilor cu raspunsuri penibile, adresate majoritar minorilor.

| MistarGoGu a răspuns (pentru StoicAnalysis):

După poza de profil NU prea pare pensionară *( o fi una de prin MApN, SRI, SIE sau justiție ) ca numai astia ies asa tineri la pensie! Poate o avea atractii scatofile *( spre murdărie ) cine stie! Nici pe cei din "Organele " de forța nu ii suspectez de prea multa inteligenta sau bun simt!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru MistarGoGu):

E pensionara suta la suta. Poza aia e luata de pe net. A mai avut in trecut o poza cu o fata tanara la profil. Chiar si ea intr-un raspuns pe TPU a zis ca are undeva la 60+

| MistarGoGu a răspuns (pentru StoicAnalysis):

F#%king God... prospatura domne cu conceptii avangardiste! *( cred ca ai inteles ironia )

| ioana748 a răspuns:

Da,se poate angaja part time.
Toate cele bune.

Răspuns utilizator avertizat
| MistarGoGu a răspuns:

Daca are posibilitatea sa facă un curs de make-up, coafor sau masaj *( relaxare / terapeutic ). In perioada nuntilor pe parte de make-up si coafor e nebuneala! Se castiga bani frumosi! După 18 isi poate face firma sau PFA si sa lucreze part-time ( Daca merge mai departe la o facultate )! Si pe partea de masaje se castiga bine!

| jaqtoo a răspuns:

Da, dar dacă se aşteaptă să facă bani mulți, mai bine face rost de un sugardaddy sau merge la traseu.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru jaqtoo):

Bravo tata! Ai dat-o bine. Tu esti forta. :-

| johnnny123 a răspuns (pentru jaqtoo):

Omul a întrebat unde poate să se angajeze cinstit o fată minoră pentru a câștiga niște bani pe timpul verii, iar "soluția" pe care i-o sugerezi tu este să se apuce de prostituție.

Tu chiar nu realizezi că ești complet deplasat și că răspunsul tău este incredibil de ofensator în mod complet gratuit?