| quizi122 a întrebat:

Buna,TPU.
Am terminat Facultatea de Medicina „Carol Davila" la departamentul:Obstetrica si Ginecologie anul trecut si nu am stiut cum sa obtin viza de locuitor in SUA..adica nu stiu ce trebuie sa fac si cum sa o obtin. Vreau sa merg sa locuiesc acolo cu cea mai buna prietena a mea care a terminat si ea facultatea de medicina si tot acelasi departament si aven resurse financiare destule cat sa ne luam un apartament in New York dar nu stim ce sa facem ca sa obtinem viza...
Pleaseee ajutati-ne!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergeti la Ambasada SUA.Acolo veti putea obtine cele mai corecte informatii.Mult succes.

| convalarieMarius a răspuns:

Din ce stiu eu poti sa pleci doar daca ai invitatie de acolo de la un spital/clinica cum ca ei au nevoie de tine si pregatirea ta. Altfel primesti viza doar de turist.2 saptamani, o luna, nu stiu cat e exact.Foarte aiurea

| quizi122 explică (pentru convalarieMarius):

Pai cred ca va trebui intai sa luam viza de turist si vedem cat o sa fie si in timpul ala ne ducem acolo sa vedem de spitale in centru si daca ne primesc la vreun spital da cred ca da findca am incheiat facultatea cu media mare adica maxima amandoua deci asa o sa facem...luam si apartament si dupa ce se termina durata vizei ne intoarcem le dam cererea de la spital si gataaaa! hopa sus in avion! ieeeeee! mersi mult!