| blackkk a întrebat:

Buna TPU as vrea sa adresez o intrebare legat de medicina militara am citit mai multe pareri a altor persoane care au terminat pe acest domeniu si uni dupa parerea mea pareau foarte nemultumiti, sunt asa indecisa si oarecum imi e teama sa nu patesc la fel ca ei, persoana care mi-a vorbit despre academie avea un stil oratoric foarte bine format si chiar parea convingator oarecum m-a "vrajit"si pe mine pentru ca mi-a zis ca nu esti nevoit sa platesti studiile ai cazarea si masa asigurata ceva banuti de buzunar etc. va rog sa imi raspundeti cu o oarecare seriozitate as vrea sa aflu parerea voastra sincera despre academia de medicina militara cum vi se pare? sunt conditiile bune sau nu pentru ca nu vreau sa imi fac mari sperante deoarece totusi ii Romania dar vreau sa ma gandesc bine daca sa merg la o facultate de medicina normala sau unu militara big grin nu vreau sa o dau in bara

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Mai bine alegi normala. Intr-adevar ai ca avantaj la militara ca nu platesti studiile, dar apoi vei lucra in penitenciar cu toti detinutii... gandeste-te daca merita. Plus de asta daca inveti si pe parcursul anilor de facultate ai medii peste 8 poti sta linistita pe locurile finantate de buget si nu platesti nici taxa la medicina normala.

| blackkk explică (pentru AdelinaC):

Voi tine cont de raspunsul tau, Multumesc big grin

1 răspuns: