| Ana190089494849 a întrebat:

Bună TPU!
As vrea sa stiu daca te primesc la Academia de poliție cu mici taieturi pe braț, nu sunt vizibile doar dacă te apropii foarte mult?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu daca ai putea trece psihologicul pentru a intra in politie (se dau si arme acolo), daca urmele alea sunt de la ce cred eu.
Si nu te judec pentru asta, dar pur si simplu trebuie un psihic de fier, pentru a lua decizii cu viata altor oameni.
Unul care a vrut sa se sinucida dar n-a reusit, nu cred ca are psihic de fier.

| Wr3nch a răspuns:

Incearca. Nu te lua dupa pareri cu daca si parca, daca te primesc ai reusit, daca nu cauti altceva.

| FreddieM a răspuns:

Nu stiu concret raspunsul, dar intuiesc ca pentru a intra in Academie, mai important decat aspectul lor e modul cum le-ai obtinut. Daca sunt rezultatul unui accident nefericit in care au rezultat mici zgarieturi permanente, e un disccurs. Se schimba complet logica, daca ti le-ai autiprocurat. Si daca ai de gand sa declari fals mai bine renunta, nu esti esti persoana potrivita pentru a fi un reprezentant al legii.
Pace