| boykacatalin1 a întrebat:

Buna TPU
Daca as face facultatea de inginerie mecanica la TCM (tehnologia constructuare de masini) credeti ca as gasi locde munca usor?
As putea avea o cariera in domeniul acesta?
Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Da, în străinătate găsești cu siguranță. E o meseria destul de bună și în străinătate e destul de căutată.

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Daca esti foooarte foarte bun te angajezi la noi intai si apoi ajungi in strainatate ca fara putina experienta in tara nu realizezi nimic. unchiul meu a fost chemat in america dupa o facultate in electromecanica si a facut si master si e foarte bun in ceea ce face si a lucrat in tara multi ani

| wolder a răspuns:

Daca te pricepi la fizica si matematica poti opta pentru aceasta facultate, altfel nu