| k4Zy a întrebat:

as dori si eu un sfat am terminat clasa a XII-a cu media de la bac 8.9 si nu stiu ce profil de facultate sa aleg (pentru ca e cam greu sa iti gasesti loc de munca in tara) Optiunile mele sunt :1)Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Domeniul: Inginerie Electronica si Telecomunicatii

2)Facultatea de Mecanica Domeniul: Ingineria Autovehiculelor

Care dintre aceste 2 profile credeti ca ar fi mai ok?

Răspuns Câştigător
| Pau17 a răspuns:

Prima optiune este mai buna. Poti sa te angajeyi la o firma unde vei putea fi platit mai bine. Eu iti propun sa faci facultatea la Cluj, Bucuresti sau Iasi ca sunt recunoscute in strainate in cazul in care vei lucra dincolo si vei fi mai bine platit si vei avea o pozitie mai sus decat ceilalti care lucreaza.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Prima variantă din cele spuse de tine.
Mult succes pe mai departe.
Pa, pa.

| availablehandyman a răspuns:

Eu as zice mai de graba prima optiune! dar nici a doua optiune nu e rea daca te pasioneaza masinile si crezi ca poti sa lucrezi pe acest domeniu!

| CorneliaC a răspuns:

Cu siguranta prima facultate este cea mai potrivita. happy