| Rienmedire a întrebat:

Buna TPU! Pentru cei care au facut un curs de bucatar, imi puteti spune cum a fost? Pentru cel mai detaliat raspuns dau fundawinking

3 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Depinde unde îl faci eu l-am făcut în Franța și a durat doi ani cu curs la școală și practică într-un restaurant, 3 săptămâni în restaurant și o săptămână la școală și tot așa timp de 2 ani. A fost bine dar trebuie să înveți mult și acasă că la școală nu înveți mare lucru.

| Rienmedire explică (pentru Irinelp):

Salut! la mine aici in oras unde vreau sa ma inscriu dureaza 5 luni, recunoscut UE, in fine sper sa fie placut. urmeaza sa ma inscriu

| Irinelp a răspuns (pentru Rienmedire):

Si eu am făcut în România un curs de ospătar de 5 luni și normal este recunoscută UE dar sunt unele țări care preferă diplomele de la ele din țară.