| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si pe semestrul al doi-lea vreau sa ma mut la o clasa paralela deoarece nu m-am integrat bine in actuala clasa. Cine va lua decizia in privinta mutarii mele? Directorul, actuala diriginta, sau diriginta de la clasa de unde vreau sa ma mut? Va rog mult sa ma ajutati!

Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Decizia o va lua directorul de la scoala unde vrei sa te muti si directorul actual. Tu trebuie sa iti transferi notele de la actuala scoala la viitoarea scoala si sa aduci actele necesare pentru transfer.

| 93Anna93 a răspuns:

Trebuie sa te duci la secretariat si sa ceri mai multe informatii. Vei ajunge sa vorbesti si cu directorul si cred ca si cu diriginta. Directorul trebuie sa iti aprobe cererea de transfer. Pentru ca esti in clasa a IXa, probabil ca nu va trebui sa dai diferente.Trebuie sa fie prezenti si parintii pentru ca esti minor.

| TommyHilfiger a răspuns:

Este foarte usor daca vrei sa te muti in acelasi liceu. Ii spui lu taicatu' sa ii spuna directoarei sa te muta in clasa paralela ii spune si ce clasa 9 X. Ii da si putina shpaga ca asa se obisnuiestewinking, nu o suma mare un parfum mai cochet o atentie ceva, altfel daca tu esti sa zicem la Stiinte Sociale si vrei sa te muti la Mate-info cu medie mai mare nu prea o sa reuseasca, adica n-o sa vrea. Daca vrei la un profil cu medie mai mare ii dai putina spaga cum am zis la directoare. Daca vrei profil cu medie mai mica sau egala, doar vorbeste cu directoarea si gata.