| marius_8727 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si pe semestrul II vreau sa ma mut la o clasa paralela, deoarece nu m-am integrat bine in actuala clasa.
Cine i-a hotararea daca ma mut? Directorul, actuala diriginta, diriginta de la clasa unde vreau sa ma mut? Va rog sa ma ajutati.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Liquor a răspuns:

Pai faci o cerere si normal se aproba
Subsemnata (mama ta), tutore al elevului (tu), din clasa a(ce clasa esti), din scoala (x), doresc transferul de la clasa x la clasa y in anul scolar 2011-2012 deoarece ( si baga un motiv mai bun acolo), se semneaza si merge la secretariat unde ii da un nr, apoi merge cu ea la director, iar daca acesta este de acord, o trimite inapot la secretariat sa o lase acolo.

2 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Cel mai mult depinde de diriginta de la clasa in care vrei sa te muti. Ea alege daca te primeste in clasa ei.

| flavius01 a răspuns:

Depinde doar de tine si parintii tai. Daca ai tai sunt de acord e aproape mai mult ca sigur ca te poti muta. Bine, acum pui si tu un motiv bun pentru care vrei sa te muti, nu zici ca "nu-mi place colegul x sau dirigu' nu stiu ce"