| LuminitaAndrei a întrebat:

eu acum sunt in clasa a 11-a si vreau sa ma apuc de pregatire pentru facultatea de farmacie(UMF-Iasi), eu pot sa spun ca nu am facut chimie pana acum si trebuie sa o i-au de la zero.De ce va cer ajutorul dumneavoastra?! (studenti,sau cei ca mine care vor sa dea la farmacie) deoarece nu stiu de unde sa incep sa invat, din ce sa invat daca dau numai la chimie examen de admitere sau dau si la biologie, de unde sa fac rost de cartile din care se va da concursul de admitere ....etc.Va rog, daca tie cineva sa ma ajute si pe mine cu niste raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| GothicCulture a răspuns:

Iti trebuie chimia la greu. Incepe mai intai cu bazele chimiei din liceu ca daca nu le stii n-o sa te descurci deloc la facultatea de farmacie. La admitere o sa dai din chimia anorganica si organica. Daca nu stii chimie nu te baga caci se bazeaza 100% pe materia asta.

| LuminitaAndrei explică (pentru GothicCulture):

Multumesc pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| elvis12331 a răspuns:

Nu neaparat, dar totusi trebuie sa studiezi si biologie macar sa treci examenul dupa va fi usor