| Alexalex9533 a întrebat:

Ma numesc Alex, si sunt pe clasa a VIII-a. Indata ce termin examenele de capacitate cu succes, voi merge mai departe pe filologie.
Dar am o intrebare: bacalaureatul va fi si din MATEMATICA? Eu nu suport matematica, am note destul de proaste... eu stiam ca la filologie se da doar din romana si alte limbi...
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Betty a răspuns:

Nu dai bac la mate love struck ai 2 ore pe saptamana si incepand cu clasa a 11a nu mai studiezi matematica \dancing

| Lala20 a răspuns:

Cred ca nu dai din mate dar pana peste 5 ani nu se stie...

| Maria_9493 a răspuns:

La filologie nu se da bac-ul la mate, pentru ca din clasa a 11-a nu se mai face matematica. Momentan materiile de bac pentru profilul uman (filologie si stiinte sociale) sunt : romana, istorie, si o proba la alegere intre geografie, logica, psihologie, economie sau filosofie. Si mai sunt si competentele lingvistice (romana si o limba straina) si digitale.

| MikyMi a răspuns:

E romana si limbi straine. Matematica se face pana in clasa a Xa si sunt putine ore pe saptamana.

| Donytzu_1698 a răspuns:

In momentul de fata nu este incluza matematica la filologie asa ac nu iti face griji. Filologia nu are nicio treaba cu matematica, sunt doua lucruri total diferite. la filologie se merge pe romana is limbi straine!

mult succes la examene

| mcdlove a răspuns:

Bacul nu stiu sigur, dar teze dai din :romana, engleza, latina, istorie