| mihaelaclaudia77 a întrebat:

Bună! VĂ ROG DIN SUFLET, am nevoie urgent de răspunsuri la întrebare.
Deci. eu sunt în clasa a 11-a, și îmi doresc să urmez facultatea de Design Interior din București. și nu găsesc informațiile necesare, nu găsesc răspunsuri la întrebările mele. In primul rand, vreau sa știu în ce constă examenul de admitere, cât de mult contează media de la bac, câți ani durează facultatea și de câte ore de meditatii as avea nevoie pentru a ma pregăti de examenul de admitere. MENTIONEZ ca, ma pricep foarte bine la desen, fac portrete, desenez diverse obiecte, dar ma pricep ft bine la portrete. La desen tehnic nu ma pricep pentru că nu am avut de-a face cu el, dar sunt dispusa sa învăț. Va rog, raspundeti-mi❤️

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pe site ai cautat? Pregatire faci in functie de nivelul la care te afli, acesta fiind stabilit de un profesor.
https://www.uauim.ro/facultati/interior/

| mihaelaclaudia77 explică (pentru dullcat):

Scuze, dar sunt complet confuza. Pentru design interior nu trebuie sa urmez FADD (UNARTE)? Știu ca e o diferență între designer de interior și arhitect de interior?
Chiar nu ma pricep, sincer. și am o mulțime de întrebări? Apreciez mult ca mi-ai răspuns ❤️